Možnosti

Pramen Císaře Josefa II.

1. září roku 1779 projížděl císař Josef II během své inspekční cesty pohraničních oblastí Slezka. Z pramene, který se nachází naproti penzionu KOVÁRNA, mu byla poskytnuta voda k občerstvení. V upomínku na tuto událost, byl u pramene postaven kamenný obelisk s pamětní deskou a bustou císaře, dnes již ale nedochovalou.

Více

Letní turistika

Výborné podmínky pro horskou turistiku, mnoho naučných stezek ( pramen Císaře Josefa II. ).

Koupání a rehabilitace v Lázních Horní Lipová, Lázních Lipová a Lázních Jeseník.

Skvělé podmínky pro houbaře.

Více

Cykloturistika

Rychlebské stezky

Jezdíte na horském kole? Baví vás jízda po úzkých pěšinách? Právě pro vás jsou Rychlebské stezky - traily pro horská kola.

Pro podrobnější plánování vašich cyklovýletů použijte např. CYKLOSERVER.

Více

Golfový turnaj

Hornolipovský CROSS COUNTRY SOFT GOLF

Golfový turnaj se koná v Horní Lipové. Účastní se jej pokaždé 20-40 účastníků, kteří hrají na golfovém hřišti, jehož greeny se nacházejí na zahradách ubytovatelů a pořadatelů z Horní Lipové. U zrodu celého nápadu byli čtyři pánové(Josef Sekula, Zdeněk Korcian, Pavel Priessnitz a Petr Ištvánek), kteří si na svých zahradách vytvořili po jednom greenu s jamkou. Počet jamek se od prvního nápadu rapidně zvýšil, v současné době se hraje na celkem třinácti greenech.

Podrobné informace naleznete na www.horni-lipova.cz

Více

Lyžařský vlek

Využitím volného prostoru přímo nad penzionem Kovárna, vznikla možnost pro sportovní a rekreační vyžití vyznavačů zimních sportů.

Lyžařský vlek (délka cca 200 m) a výhodný terén poskytuje příležitost, zejména pro rodiny s dětmi, využít výborných podmínek v zimním období.

Pro náročnější lyžaře se nachází v blízkém okolí hned několik zimních středisek: SKI CENTRUM Miroslav, s.r.o., Skiareál Bonera Ramzová, Skiarena R3 Ramzová, SKI Petříkov.

Více

Běžecké tratě

Areál slouží jako nástupiště pro tréninková a rekreační využití běžeckých stop udržovaných rolbou Kässbohrer 100 s napojením na další zimní areály - Ramzová, Petříkov, Paprsek, Miroslav, apod.

Pravidelně třetí sobotu v lednu se koná "Hornolipovská desítka", která má již svoje místo ve sportovním kalendáři mnoha stálých účastníků.

Více na www.hornolipovska10.org

Více

Hornolipovská 10

20.1.2024

10:00 / PREZENTACE

V Magacíně Horní Lipová
startovné 600,- Kč / důchodci a mladiství 300 Kč

12:00 / START ZÁVODU

Občerstvení před i po závodě
Kategorie MUŽI- ŽENY- TÝMY/ 1.místa dle pořadí, 2. a 3.se Iosují

18:00- 24:00 / TRADIČNÍ MAŠKARNÍ BÁL

V Magacíně, vstupné v ceně startovného, bohatá tombola
K tanci hraje Bob Šmíd Projekt rock, soutež o nejlepší masku

Více

Penzion Kovárna, 790 63 Horní Lipová 173/36
tel.: +420 584 421 613  |  mobil: +420 737 283 770  |  info@penzionkovarna.cz